Premagati rutino omogočajo številne jedilne mize. Mnogim je premagati rutino izrecna ali pomembna želja. Rutina velikokrat pomeni nek ustaljen vzorec lastnosti, ki jih želimo imeti oziroma jih cenimo kot dobre ter koristne. S tem se velikokrat ne zavedamo, da je današnji čas poln sprememb. Razvoj, proizvodnja in druge podobne lastnosti jedilne mize v času njenega nastanka niso izjema.
Temeljijo na izkušnjah uporabnikov, povratnih informacijah uporabniku, novih odkritjih, novih izvedbah in podobno. Kako razvoj vpliva na jedilne mize najbolj hitro opazimo na razstavnih eksponatih. Najbolj izrazit je razvoj v primeru, ko je od našega zadnjega nakupa minilo veliko časa. ugotovimo, da so izvedbe veliko bolj pestre od naše predstave.
Lahko bi ji rekli klasika, kar pomeni, da številni pričakujejo enake ali podobne jedilne mize kot jih uporabljajo. Vendar z ogledom ugotovijo, da se je čas v tem času že pošteno spremenil. Ljudje svoja bivalna okolja urejamo po svojih željah in potrebah, zato jih tudi zahtevamo. Med drugim tudi tako, da klasične izvedbe zamenjujejo individualno prilagojene.
Klasične jedilne mize si velikokrat predstavljamo kot mize, ki imajo eno osrednjih mest v domu. Vendar prostor ni vedno enako odmerjen, načini uporabe so drugačni, bolj raznovrstni, vsak si mize predstavlja in želi po svojem okusu. Prav te različne želje kažejo različni razstavi eksponati. Velja jih izkoristiti predvsem kot zakladnico mnogih idej, ki nam lahko pomagajo našo rutino obogatiti z novimi spoznanji.
S ščepcem novosti svoje klasične lastnosti prav tako pridobimo, hkrati pa imamo še nekaj novega. Spremembe so velikokrat boljše, kot si lahko predstavljamo. Dileme nam poleg razstavnih eksponatov nudijo primeri v praksi do katerih imamo ali si omogočimo dostop. Prijatelji, sorodniki, znanci imajo lahko sodobne izvedbe, če se izrazimo željo po preizkusu, nam bodo verjetno z veseljem priskočili na pomoč.
V podobnih dilemah so se lahko ob izbiri jedilne mize tudi sami znašli, zato vedo kako pomemben je preizkus v praksi.